ارزیابی بیماری حرکت

ارزیابی بیماری حرکت

motion-sickness-0-1495744562.jpg

در این مقاله قصد داریم در مورد ارزیابی بیماری حرکت صحبت کنیم

ارزیابی بیماری حرکت

یكی از روش های ارزیابی بیماری حرکتی، ارائه پرسشنامه به این گروه از افراد می باشد. روش های مختلفی وجود دارد. معیار استاندارد (“MSSQ”) ( یا پرسشنامه بیماری حرکت می باشد که ابتدا توسط Reason و Brand ساخته شده و بعداً توسط Golding خلاصه و کوتاه گردید که نسخه کوتاه شده دربالین آن تحت عنوان ” MSSQ-S ” شناخته می شود. از (پرسشنامه شبیه ساز بیماری) می توان برای تعیین میزان سرگیجه افراد پس از انجام حرکت استفاده کرد.

روش دیگر جهت ارزیابی بیماری حرکت، ارائه حرکات تحریک کننده به فرد و بررسی مدت زمانی که طول می کشد تا فرد بیمار گردد. برخی فعالیت ها مانند حرکت دادن سر به بالا و پایین در حین چرخش بسیار تحریک کننده می باشند و می توان از مدت زمان مورد نیاز برای ایجاد حالت تهوع بعنوان معیاری جهت ارزیابی حساسیت فرد به بیماری حرکت استفاده کرد.

روش سوم، بطور غیر مستقیم حاکی از این است که پاسخ های وستیبولار چقدر قوی می باشند. به عبارتی دیگر این روش حاکی از این است که افراد فاقد حس، دچار بیماری حرکتی نخواهند شد. این ایده احتمالاً در اصل برگرفته از مشاهدات ویلیام جیمز می باشد: افراد بدون سیستم دهلیزی عموماً دچار بیماری حرکت نمی شوند.

به عنوان مثال، فاولر و همكاران ( 2014) گزارش کردند که دامنه VEMP در بزرگسالان جوان مبتلا به بیماری حرکت بزرگتر می باشد. دای و همكاران (2003) گزارش دادند که ثابت زمان aVOR به طور معكوس با بیماری حرکت مرتبط است.

 

برای تعیین وقت برای ارزیابی و مشاوره با شماره های 55474084-021 و 55474103-021 تماس حاصل فرمایید.

تمامی حقوق برای کلینیک شنوایی سنجی آوای مهر محفوظ می باشد.

Copyright© 2019 eleven.ir
آدرستهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از منیریه - چهارراه مدرس - ساختمان مدرس پلاک 8 طبقه سوم واحد 8تلفن:+98(21)55474084